Zmiana koloru włosów to dla wielu kobiet przełomowe wydarzenie w życiu, dzięki któremu czują się piękniej i młodziej. Nie zawsze jednak ta zmiana bywa trafiona, czasami kolor całkowicie nie współgra z osobowością, cerą i kolorem oczu danej osoby. Warto przed podjęciem decyzji o drastycznej zmianie wizerunku przemyśleć te drobne szczegóły, które mogą zdecydować o końcowym sukcesie.

Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu?

Dobór koloru włosów do oczu jest, mimo że wydaje się błahostką, niezmiernie ważny. Liczy się bowiem przede wszystkim jak najbardziej harmonijne połączenie. Idealnie, gdy kolor oczu jest podkreślony barwą włosów. Często kolor włosów jest połączony z odcieniem karnacji, co prowadzi nas do czterech podstawowych typów urody jakie znamy: wiosna, lato, jesień, zima. Typy urody mają znaczący wpływ na to, czy dany kolor włosów będzie nam pasował.
Oprócz samych oczu liczy się też ich oprawa. W sytuacji, gdy jest ona jasna, a włosy po ufarbowaniu będą znacznie ciemniejsze, efekt może być katastrofalny. W celu wybrnięcia z tej rozbieżności kolorystycznej warto przyciemnić brwi i rzęsy np. henną. Odwrotnie, w przypadku bardzo ciemnej oprawy oczu i oliwkowej karnacji, należy ostrożnie eksperymentować z odcieniami zimnego blondu lub włosami w kolorze siwym.

Jak więc trafić z kolorem włosów? Oto krótka „ściąga” która ułatwi odpowiedni wybór koloru:

  • Do oczu niebieskich i jasnej cery najbardziej pasują chłodne odcienie blondu, chłodne odcienie brązu i ogniste rudości. Z porcelanową cerą i oczyma w barwie oceanu z reguły świetnie współgrają chłodne barwy i jasne odcienie.
  • Do niebieskich i śniadej cery, czyli dość egzotycznego połączenia w Polsce, zdecydowanie polecamy ciemne brązy, a także mahoniowe i kasztanowe odcienie.
  • Do brązowych najlepiej sprawdzi się ciemny blond. Można również postawić na pasemka, które będą wyglądały jakby włosy rozjaśniło słońce.
  • Do zielonych bez dwóch zdań najbardziej pasują rudości. Przy szmaragdowych oczach można pozwolić sobie na niemal każdy ich odcień. W przypadku, gdy nie masz dość odwagi na ognistą czuprynę, możesz wybrać głębokie odcienie brązu, który uwydatnią tajemniczą barwę oka.